ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

Жителі Воронежа отримають 25 грн. за кг живої ваги вилучених свиней

 
 
 

4 грудня відбулось чергове засідання районної протиепізоотичної комісії при Шосткинській районній державній адміністрації.

Одне з основних питань – сума відшкодування населенню смт.Вороніж за поросят, які були вилучені під час спалаху африканської чуми свиней.

З докладною інформацією виступила начальник управління АПР РДА Людмила Воронець.

Людмила Миколаївна зазначила, що у приватних садибах воронізців було вилучено 4-х свиней – двох загальною масою 41 кг, 1 - 30 кг і 1 – 231 кг.

Загальна сума відшкодування – 7862 грн., або 25,4 за кг живої ваги.

Таким чином, людина, у якої вилучили двох маленьких поросят приблизно по 20 кг живої ваги отримає близько тисячі гривень.

Затверджена сума буде виділена з резервного фонду районного бюджету. 

Як стало відомо, компенсацію населенню вже виплачено у Конотопському та Новгород-Сіверському районах, де нещодавно спостерігалася надзвичайна ситуація з виникненням африканської чуми свиней. У Конотопському районі вона склала 58 тис.грн.

У Буринському районі населення за вилучене свинопоголів`я грошову компенсацію поки не отримало.

Перший заступник голови РДА Сергій Ільєнко проінформував, що наразі продаж живих свиней, а також їх подвірний забій для реалізації на території області заборонений. Ці заходи триматимуть доти, доки епізоотична ситуація не стабілізується.

Виникає питання, звідки буде завозитися свинина, якщо подвірний забій в області заборонений?

Начальник управління ветеринарної медицини у Шосткинскому районі Володимир Ревенко пояснив, що на сьогоднішній день дефіциту свинини у місті немає. Продукція доставляється із Черкаської, Київської областей тощо. Крім того, забій свинопоголів`я з незаражених районів Сумської області можна проводити на спеціальних пунктах або на м`ясокомбінатах і таким чином продукція буде реалізовуватися у подальшому. 

Володимир Петрович зауважив, що подвірний забій для власного споживання, а не для реалізації, не забороняється.

В ході засідання було вирішено вжити дієвих заходів щодо припинення діяльності стихійних ринків та інших невстановлених місць продажу та реалізації живих свиней та продукції з них.

Наступним важливим питанням став стан виконання заходів з ліквідації та недопущення поширення АЧС у ТОВ «Контакт Плюс».

Наразі всі необхідні дії по дезінфекції приміщень не доведені до кінця, тому робота у цьому направленні буде продовжуватися.

Керівник ТОВ «Контакт Плюс» Віктор Синегуб запевнив, що робітники ферми працюють над цим та повідомив, що найближчі півтора року свиней тримати там не планується. Він також наголосив на великих затратах, які понесло «Контакт Плюс» унаслідок виявлення АЧС.

Суперечливим питанням стало визначення ролі міліції у процесі виконання заходів по непоширенню та ліквідації наслідків АЧС та доцільність постів на території селища.

Висновком заходу стало те, що найважливіше завдання влади та жителів району – не дати поширитися вірусу та вийти за межі осередку.

Здійснення заходів щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію області продовжується та знаходиться під постійним контролем державної служби ветеринарної медицини та органів виконавчої влади.

Нагадаємо, африканська чума не шкідлива для людини, але хвороба може нанести колосальні збитки економіці.

Оксана Воробйова

 


08.12.2015 13:57

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"