ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

Земля на болоті, відсутність пільгових місць у автобусі, проблеми на біржі праці - теми обговорень районної координаційної ради учасників АТО

Минулого тижня відбулося розширене засідання районної координаційної ради ветеранів та учасників АТО, яке провів голова ради, керівник апарату ШРДА Ігор Волинець.

162 учасника АТО з району, які звернулися протягом року до УСЗН, - таку цифру озвучила заступник начальника районного управління соцзахисту населення Ірина Новик. Наразі на обліку в управлінні перебуває 117 учасників бойових дій. 94 з них отримали допомогу у розмірі 500 грн., 2 – допомогу на лікування поранень, 2 - оздоровилися в санаторіях, 5 - стоять на квартирному обліку та на отримання земельних ділянок.

До речі, саме остання пільга викликала невдоволення бійця з Клишок. Чоловік скаржився на те, що йому виділили землю на болоті. «Нашо воно мені надо!?», - прокоментував таку пільгу він. Крім того, виявилося, що для виготовлення технічної документації потрібно затратити кілька тисяч гривень. Тобто, виділення землі - безкоштовне, а от її оформлення обійдеться в чималу суму.  

В ході презентації буклету «Дорожня карта воїна АТО», який виготовлено в рамках відповідного проекту громадською організацією «Клуб «Шанс» за кошти Сумської ОДА, регіональний координатор в області Уповноваженого ВР України з прав людини, волонтер Ірина Білик розповіла про основні пільги для учасників бойових дій, перелік яких зазначений в буклеті з контактами профільних організацій.

Жваве обговорення викликали деякі з пільг. Зокрема, проїзд у міських маршрутках: «Заходишь в маршрутку, показываешь удостоверение, а водитель: все льготные места заняты! А едешь один-единственный!». Втім, на жаль, вирішення цього питання переадресували на керівництво міста, куди боєць повинен самостійно поскаржитися.

Що ж стосується проїзду автобусами приміського сполучення, то двоє учасників АТО повідомили про те, що водій маршруту «Шостка-Клишки» відмовляється безкоштовно перевезити «атошників».

Заступник голови РДА Сергій Ільєнко наголосив, що проїзд для учасників АТО - безкоштовний, незважаючи на наявність чи відсутність пільгових місць. Більш того, учасників АТО запевнили, що тих перевізників, які відмовлятимуть у наданні пільгового місця, будуть притягувати до відповідальності та позбавляти ліцензії.

Цікаво, що подібний випадок стався в обласному центрі: «В День гідності з маршрутки вигнали батьків першого загиблого на Сумщині бійця. І це випадки не поодинокі. Ми намагаємося виносити це у пресу, щоб з такими недобросовісними працівниками проводили відповідну роботу або розривали з ними договір», - повідомила Ірина Білик.

Один з учасників АТО гостро підняв «паперове» питання. Він пояснив, що через відсутність певної довідки, він не може добитися отримання відповідної грошової допомоги по безробіттю, отримуючи лише кілька сотень гривень. «Я обращался в военкомат…на бирже меня отсылают - едьте сами берите ту справочку... Никто ничего не делает! А как забрать в АТО – так находят, с милицией приезжают и забирают! А как помочь – никто не хочет! Вот я уже 5 месяцев стою в Центре занятости… мне не за что жить! Везде говорят: разбирайтесь сами! Мы запрос сделали – и все, а ты с чего хочешь, с того и плати квартплату в 1800 грн…». Керівники наради пообіцяли розібратися в даному питанні.

Оксана Воробйова14.12.2016 22:16

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"