ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама





Якщо ви НЕ створили ОСББ

Нововведення, якими наголошувалося на створенні мешканцями багатоквартирних будинків ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), масово поширювала преса та телебачення, повинні були втілитися в життя до 1 липня. Скільки створено наразі ОСББ в Шостці та що чекає тих містян, які не створили дані об’єднання, я дізнавалася у в.о.начальника Шосткинського управління житлово-комунального господарства Геннадія Мелашенка.

Геннадій Васильович розповів, що існує три шляхи розвитку подій. Жителі багатоповерхівок мають обрати найбільш оптимальний для свого будинку.

Перший. Мешканці будинку не можуть або не хочуть створювати ОСББ. У цьому разі будинок продовжить обслуговувати ваш ЖЕК чи інший управитель, який буде призначений на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради. Тобто, для жителів будинку практично нічого не зміниться: багатьом з них немає жодної різниці, який ЖЕК буде їх обслуговувати. Але слід зазначити, що навряд чи зміниться стан будинку і його території, як це можна змінити при створенні ОСББ.

Другий. Мешканці, не створюючи ОСББ, проводять збори співвласників та обирають управляючу компанію (управителя). В такому випадку управління багатоквартирним будинком здійснюється управителем на підставі договору між ним та власниками квартир будинку, в якому за згодою сторін визначається перелік послуг, права та обов’язки сторін, строк дії договору та ціна на послуги. Тут усім співвласникам варто бути дуже обережними і ретельно вивчити усі пропозиції від управляючих компаній, особливо все, що стосується тарифів. Управляюча компанія – це і є той самий ЖЕК. Втім, різниця в тому, що мешканці самостійно визначатимуть, які послуги їм надаватимуться.

Третій. Мешканці створюють ОСББ. Незважаючи на те, що ОСББ повинні були створитися до 1 липня, за словами Геннадія Васильовича, процес їх створення продовжується. Процедура створення ОСББ неодноразово поширювалася у ЗМІ і є на багатьох інтернет-ресурсах. Втім, людей хвилюють деякі питання. Спробуємо розглянути актуальні з них.

Чи зберігаються пільги й субсидії в ОСББ? Так, держава, незалежно від форми управління будинком, надає адресну допомогу на оплату комунальних послуг. Тому усі пільги й субсидії гарантовані й для жителів ОСББ.

Як боротися з неплатниками в ОСББ? Робота з боржниками є аналогічною до тієї, яка проводиться ЖЕКами. Наприклад, повідомлення боржників, оголошення на будинках, а суперечливі питання вирішуються у судовому порядку. Експертні опитування підтверджують, що рівень оплати у будинках, де створене ОСББ, перевищує 98% щомісяця. Адже у будинку, де діє організована громада, великий позитивний вплив на боржників має громадський осуд сусідів. Втім, як показує шосткинська практика, ОСББ створені в будинках, де ця проблема практично відсутня.

Чи можливе створення ОСББ у двох чи більше багатоквартирних будинках? Можливе, але голосування проводиться окремо для кожного будинку. Для створення об'єднання скликаються установчі збори. Скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень. По завершенню бесіди Геннадій Васильович порадив жителям багатоповерхівок зважити всі «за» і «проти» і самостійно визначитися, який варіант для них є прийнятним.

Оксана Воробйова



12.07.2016 16:27

Источник:


МЫ в социальных сетях:







Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"