ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама





Якщо вам відмовили у наданні субсидії

Незважаючи на те, що про механізм надання субсидій повідомлялося чимало, у шосткинців все одно залишається багато питаннь. З якими з них найчастіше звертаються містяни до управління праці та соціального захисту населення, я дізнавалася безпосередньо у його фахівців.

1.Скільки часу відводиться на розгляд питання – надавати чи ні конкретній людині субсидію? Як особа дізнається, чи надано їй субсидію?

- Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом 10 днів після подання заяви та отримання відомостей: від організацій-надавачів послуг – про забезпеченість комунальними послугами, їх вартість; від ЖЕО або інших органів, (а у сільській місцевості від сільських (селищних) рад) – про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб; від ДФС, ПФУ – про доходи. Після проведених розрахунків заявнику видається повідомлення про призначення житлової субсидії. Наразі йде затримка у наданні субсидій, яка буде обов’язково врахована.

2. Люди побоюються, що дані про їхній майновий стан, які потрібно вказувати у деклараціях для отримання субсидій, будуть використані проти них співробітниками Державної фіскальної служби. Чи передається така інформація до ДФС?

- На запит органу соцзахисту населення Державна Фіскальна Служба надає інформацію про доходи громадян. При цьому надання будь-якої інформації до ДФС не передбачено.

3. Громадянин прописаний у квартирі один, але проживає в ній із сім’єю. У такому разі в заяві на субсидію йому вказувати усіх членів сім’ї, чи тільки себе?

- Субсидія розраховується, виходячи тільки з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. При заповненні декларації слід надавати відомості тільки про зареєстрованих осіб.

4. Чи можна оформлювати субсидію на житлову площу, де людина не зареєстрована, а лише є її власником?

- Житлова субсидія призначається тільки за місцем реєстрації.

5. У будинку зареєстровані 4 особи, але реально проживають лише 2. Чи потрібно разом із заявою та декларацією на отримання субсидії подавати якісь документи, які підтверджують відсутність цих двох осіб ? Як називається цей документ ? Хто має право (і обов’язок) його видавати ? Чи може цей документ видати селищна рада ?

- Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу. Кількість зазначених осіб визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія. У разі, коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у ньому, субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішення райдержадміністрації, виконавчого органу міської ради або утвореної ними комісії. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих (довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні, акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради, акти житлово-експлуатаційних організацій про фактично проживаючих осіб, договори оренди житла в іншому місці). У разі відсутності таких документів, рішення приймається на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

6. Прописали новонароджену дитину в квартирі і нам повідомили, що автоматично буде знята субсидія. Які повинні бути подальші дії, і чи буде субсидія нарахована знову?

- У разі зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, ви маєте протягом місяця повідомити про це орган соціального захисту, який призначав субсидію. Також ви подаєте нову заяву і декларацію. Орган соцзахисту призначить субсидію на новий термін, з урахуванням збільшення складу сім'ї. При цьому будуть враховані нові дані про доходи.

7. Якщо у людини є депозит, чи має вона право на субсидію? Яким чином він враховується при заповненні декларації про доходи?

- Доходи від розміщення депозитів до сукупного доходу не враховуються.

8. Чи впливає наявність авто при оформленні субсидії?

- Наявність автомобільних засобів на призначення субсидії не впливає, якщо вони не були придбані протягом останніх 12 місяців перед місяцем, з якого призначається субсидія, і вартість придбаного не перевищує 50 тисяч гривень.

9. Куди звертатися, якщо вам відмовили у наданні субсидії, але ви вважаєте, що це не правомірно?

- У такому разі у громадян є право звернутися до юриста.

Підготувала Оксана Воробйова



28.07.2016 10:17

Источник:


МЫ в социальных сетях:







Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"