ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

Щоб схопити злочинців «на гарячому», правоохоронці прослуховують телефони

Ефективність спільних заходів координаційного характеру прокуратури та поліції Шостки щодо протидії злочинності окреслили в ході прес-конференції, що відбулася 30 червня. В заході взяли участь керівник Шосткинської місцевої прокуратури Ігор Зайцев та начальник Шосткинського міського відділу поліції Віктор Гузей.

Упродовж 5 місяців поточного року обліковано 425 кримінальних правопорушень, вчинених на території Шостки, та 127 - района. Дві третини становлять злочини проти власності. Спостерігається незначний ріст крадіжок - на 2,3% по м. Шостка та по району на 14,1%. Майже на рівні кількість тяжких злочинів - 164 проти 160 за аналогічний період минулого року. З 5 до 11 збільшилася кількість особливо тяжких злочинів, передусім за рахунок розбоїв (1 проти 5). Втім, усі вказані злочини розкрито. Водночас негативною є тенденція щодо нерозкритих правопорушень - 233 проти 288 за 5 місяців минулого року.

На питання журналістів: «В чому полягає координаційна діяльність прокуратури?» - Ігор Зайцев відповів, що основною формою координації є проведення спільних нарад керівників правоохоронних органів. Так, за результатами вжитих заходів на 27,5% зменшено залишок кримінальних проваджень. Спільними зусиллями розкриті два умисні вбивства, розбій, задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене стосовно малолітньої особи; крадіжку в особливо великих розмірах. Стосовно цих правопорушень 7 особам повідомлено про підозру, 3 знаходяться під вартою та ще 3 - під домашнім арештом. 

Серед питань, що цікавили журналістів: «Яким чином прокуратура та поліція можуть впливати на зменшення злочинності в регіоні?». «Лише завдяки злагодженій роботі органів поліції та прокуратури, принциповій позиції прокурорів протягом січня-лютого 2016 року слідчими суддями під варту взято 15 осіб, підозрюваних у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів, зокрема, вбивств, розбоїв, крадіжок вчинених з проникненням до житла. Винні особи засуджені до позбавлення волі, у деяких судовий розгляд триває. На сьогодні співвідношення кількості осіб, засуджених до реальної міри покарання у вигляді обмеження волі, арешту, позбавлення волі до всієї кількості засуджених становить по Шосткинській місцевій прокуратурі 38,41%, що є другим показником по області і свідчить про налагоджену роботу у вказаному напрямку. Зазначене співвідношення за вчинення тяжких злочинів становить 62%, а особливо тяжких - 100%. На моє особисте переконання, погоджена спільна робота суттєво вплинула на зменшення кількості вчинених тяжких та особливо тяжких злочинів в місті та районі», - упевнений Ігор Анатолійович.

Варто відмітити, що прокуратурою та поліцією використовуються негласні слідчі розшукові дії. Наприклад, в одному з кримінальних проваджень за фактом вчинення крадіжки з проникненням до житла, прокурором погоджено ряд клопотань слідчого про проведення негласних слідчих розшукових дій. А саме: прослуховування телефонних розмов та відеоспостереження за особою. Завдяки ним, «на гарячому» виявлено групу з 4-х осіб, які вчиняли крадіжку з квартири. Злочин попереджено на стадії замаху, наразі справа розглядається судом. Також виключно завдяки оперативним можливостям Шосткинського відділу поліції розкрито резонансне правопорушення щодо задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене стосовно малолітньої особи («Хуліганство»). Таким чином, правоохоронні органи стають на захист моральності у суспільстві.

Оксана Воробйова07.07.2016 14:59

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"