ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

Івотська трагедія: ніхто не забутий, ніщо не забуте

Минулого тижня в с.Івот відбувся мітинг-реквієм, що присвячений сільській трагедії у роки Другої світової війни.

 

Івотська трагедія - кривава рана для всіх нас. 74 роки тому за допомогу армії та відверту ненависть до фашистських окупантів, німецьке командування прирекло село на повне винищення.

 

Почалася каральна акція… Розстріляних разом із живими карателі затягували до сараїв та підпалювали. 10 березня 1943 року в с.Івот було вбито і заживо згоріло 392 мирних жителів – чоловіків, жінок, дітей, десятки полонених воїнів… Вогнем знищено 182 будинки та всі господарські будівлі. 11 березня по безлюдних вулицях пішли поліцаї, які стукали прикладами в уцілілі будинки та кричали: «Ану виходь ховати родичів!»

 

Очевидці подій кажуть, що ще кілька днів вулицями текли струмки крові…

 

В центрі села споруджено меморіальний комплекс, де на плитах викарбувані прізвища 153 воїнів, 566 прізвищ жителів, що загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни, в застінках гестапо, а також були розстріляні та спалені.

 

Щоб вшанувати пам’ять загиблих та нагадати молодому поколінню про криваву сторінку історії рідного краю, біля обеліску зібралися мешканці села, учнівська молодь, представники районної та сільської влади, духівництво.

 

Голова Шосткинської РДА Віктор Ждаміров відзначив, що такі дати необхідно пам’ятати та вшановувати, щоб прийдешні покоління знали свою історію та ціну мирного неба.

 

Сільський голова Івота Олександр Дуб відмітив, що, на жаль, на меморіальних плитах прізвищ більше, ніж наразі жителів села.

 

Учасники мітингу-реквієму поклали квіти до пам’ятника невинноубієнним, згадали добрим словом земляків.

 

Оксана Воробйова15.03.2017 10:00

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"