ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

В Шосткинському районі закрили 4 школи

Закриття навчальних закладів у 6 селах Шосткинського району – найобговорюваніше питання, яке викликало шквал емоцій та суперечок під час засідання дев’ятої сесії районної ради сьомого скликання.

Начальник районного управління освіти Світлана Петренко донесла до громадськості інформацію, згідно з якою за змінами у законодавстві з 1 вересня припиняється фінансування з держбюджету шкіл, які налічують менше 25 учнів. В Шосткинському районі таких шкіл 6. За закриття Тиманівської, Каліївської, Вовнянської шкіл, робота в яких була вже призупинена, депутати проголосували одностайно. Така ж участь чекала і на діючу до цього Маківську дев’ятирічку, де у 2015-2016 навчальному році отримували освіту лише 16 учнів. Відтепер її школярів будуть підвозити до Шосткинської школи №6. Справжні баталії розгорнулися при обговоренні закриття Глазівської ЗОШ.

Справа в тому, що із закриттям навчального закладу школярів повинні підвозити до найближчого осередку освіти – в с. Івот, до якого відстань практично 20 км, але дороги між цими населеними пунктами практично немає – «це не дорога, а напрямок», - прозвучало в одному із висловлень на сесії. Тим паче, що учнів прийдеться забирати ще й із сусідньої Каліївки, а це знову час, який ніяк не сприяє навчанню. Крім того, на шкільний автобус наразі відсутній водій.

З іншої сторони виступили директор Глазівської школи, батьки та класний керівник 9-го класу та закликали депутатський корпус району залишити дітей довчитися цей навчальний рік. Адже при зміні школи, це вже буде їх третій навчальний заклад, до якого вони переходять через закриття шкіл. При підтримці сільської ради та за умови скорочення всіх можливих видатків, громадськість села попросила залишити навчальний заклад на рік, більш того, знову прозвучала думка: якщо закрити школу та не зробити дорогу – село просто зникне з карти району – «бур’яном заросте».  

Одні депутати виступали відверто «за» продовження функціонування Глазівської ЗОШ ще на рік, інші - висували ідею зробити дорогу. Втім, спільної згоди так і не дійшли. Таким чином розгляд даного питання був перенесений.

Відтермінований і розгляд питання закриття Лушницької ЗОШ, навчання в якій вже давно призупинене.

Наразі в районі буде діяти половина із 21 раніше діючих.

 Оксана Воробйова19.07.2016 16:31

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"