ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

В нарахуванні субсидії відбулися зміни

Про нові правила оформлення субсидій розповіла в ході прес-конференції, що відбулася 4 жовтня, начальник управління праці та соціального захисту населення міськради Антоніна Наймитенко.

«Субсидія вираховується тільки від доходу сім’ї. Зараз не існує сталого відсотка, який би визначав, скільки потрібно платити. Кожна сім’я має свій середньомісячний дохід, за допомогою якого наші спеціалісти здійснюють обчислення відсотка до сплати. У когось він складає 2% від доходу, у когось – 8%, 15% чи більше. Саме цей відсоток сім’я має обов’язково сплачувати», - зазначає Антоніна Наймитенко. Визначити цей відсоток можуть спеціалісти УПТСЗН або ж самостійно за допомогою спеціальної програми – калькулятора розрахунку субсидії, що є в Інтернеті.

Начальник управління окреслила основні напрямки змін в оформленні субсидії. Зокрема: до сукупного доходу сім’ї враховуються соцвиплати на дитину, що знаходиться під опікою; до доходу прийомних сімей не враховується щомісячна соцвиплата на прийомну дитину; якщо заявник працює на неповну ставку, дохід цієї особи вираховується як прожитковий мінімум (станом на 31 грудня попереднього року). Дохід тих осіб, що перебували на обліку у Центрі зайнятості і отримували певні виплати, визначатиметься як розмір цих виплат. З’явилася можливість оформлення субсидії винаймачам житла. Для цього потрібно юридично укласти договір оренди із орендодавцем. Господар квартири у такому разі має відкрити особові рахунки на винаймача житла. Особи, які користуються пільгами, мають обрати або субсидію, або пільгу. При цьому обов’язково потрібно написати відповідну заяву до УПТСЗН. Із заявою також обов’язково необхідно звернутися і у разі змін у складі чи доході сім’ї, у іншому випадку надання субсидії буде призупинено. Ця ж участь чекає і тоді, коли людина тривалий час не сплачує обов’язкову частку або завідомо вказала неправдиві дані. Варто зазначити, що у Шостці було зафіксовано більше сотні подібних випадків.

«Серед змін, що відбулися нещодавно, слід виділити чотири позиції: пенсіонерам, які щойно вийшли на пенсію, заробітна плата за минулий рік не враховуватиметься, а братиметься дохід на основі останнього місяця перед зверненням; не враховуватимуться у дохід регресні виплати, наприклад, інвалідам праці, людям, що зазнали трудового каліцтва на виробництві, сума санаторно-курортних путівок тощо; строковики, які проходили службу у 2015 році, враховуватиметься сума 50% прожиткового мінімуму; у осіб, яким виповнилось 18 років, і які у 2015 році ніде не працювали і не навчалися, за дохід братиметься 2 прожиткових мінімуми, якщо навчалися та не мали стипендії – 1 мінімум, при інших їм виплатах – лише розмір цього доходу (стипендії, соцдопомоги тощо)», - говорить Антоніна Миколаївна.

Всього на опалювальний період прогнозується зареєструвати близько 28 тисяч сімей, всього в Шостці проживає 32,3 тисячі сімей. З питань нарахування субсидій громадяни міста можуть звернутися за наступними адресами та телефонами: вул. Свободи, 43А тел.: 7-57-13, вул. Горького, 4А, тел.: 7-21-47, вул. Слобідська, 4, тел.: 5-13-31.

 Оксана Воробйова05.10.2016 13:40

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"