ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

Субсидія по-новому: для непрацюючих – дохід буде враховуватися у 2900 грн.

30 квітня набрала чинності постанова Кабміну, якою внесено зміни до порядку призначення та надання субсидій. Про нововведення докладно проінформувала в ході прес-конференції начальник управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Антоніна Наймитенко.

Серед суттєвих змін Антоніна Миколаївна виділила: з травня надається або житлова субсидія, або пільга. Тобто, громадяни, які мають право на пільгу, зможуть самостійно обрати, що їм вигідніше. Серед пільговиків – 23 категорії: учасники та інваліди ВВВ, «діти війни», «чорнобильці», ветерани військової служби, багатодітні сім’ї та інші.

Право на оформлення житлової субсидії у гуртожитку мають всі, в т.ч. і студенти. У такому випадку до декларації вносяться дані про стипендію, яка доповнюється до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 1450 грн., якщо студент проживає окремо від батьків. Якщо проживання спільне – до доходу сім’ї враховуються реальні доходи студента. Якщо стипендії він не отримує, то враховується  дохід  на рівні нуль.

У тих осіб, що перебувають на обліку у міськрайцентрі зайнятості та мають виплати по безробіттю, враховується в дохід сім’ї саме ця сума; якщо виплат немає – дохід враховується на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи. Тим особам, які не працюють і не перебувають на обліку у міськрайцентрі зайнятості, при оформленні субсидії на житлово-комунальні послуги, до сукупного доходу сім’ї буде враховуватися сума, яка дорівнює 2-м прожитковим мінімумам для працездатної особи.

Якщо особа працює і її заробітна плата менша за прожитковий мінімум – при розрахунку субсидії дохід, який входить до складу загальносімейного, буде доповнюватися до 2-ох мінімальних, тобто 1450 + 1450 грн.

Відмінено декларування доходів за період 3-х місяців перед зверненням. Відтепер у довідці повинно бути вказано всі види доходів за 2015 рік, або за 9 місяців попереднього календарного року, якщо особа звертається за призначенням субсидії у першому кварталі  року.

При обрахуванні доходу підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, (єдиний податок) І групи оподаткування, враховуватиметься 2 прожиткових мінімуми, ІІ – 3, ІІІ – 4. Не враховуватиметься дохід самозайнятих осіб.

Шосткинці, що отримують субсидію, повинні сплачувати всю вартість за надані послуги, а не обов’язкову частку. При наявності боргів – необхідно провести їх реструктуризацію з надавачами послуг. При зверненні субсидія обраховується незважаючи на борги.

У працюючих пенсіонерів береться до уваги і пенсія, і заробітна плата, якщо у попередньому календарному році пенсіонер працював.

Якщо у людини два сезони підряд субсидія дорівнює нулю, на третій раз їй необхідно знову звернутися із заявою та декларацією до УПСЗН.

Ряд нововведень стосується орендаторів квартир, які укладають договори оренди.

Серед позитивних моментів керівник УПСЗН виділила порядок нарахування субсидії сім’ям, що виховують прийомних дітей, де враховується лише заробітна плата батьків.

Якщо в осіб залишилися невикористаними кошти при централізованому опаленні  вони анулюються. Якщо опалення індивідуальне – залишаються в обсязі 100 куб. м газу, при електричному опаленні – 150 Квт.

Автоматичний перерахунок здійснюватиметься тим сім’ям, у яких не відбулися зміни у складі сім’ї та не було здійснено покупку на суму, яка перевищує 50 тис.грн.

Підсумовуючи, Антоніна Миколаївна запевнила: жителі міста, які мали субсидію на попередній опалювальний період та які планують звернутися до УПСЗН - всі отримають вичерпні відповіді на свої питання у фахівців управління.

Оксана Воробйова02.06.2016 14:40

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"