ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама





Шостка приймала мільярдний бюджет по-новому

Минулого тижня відбулося пленарне засідання шостої сесії Шосткинської міської ради VII скликання.

Як у Верховній Раді

Серед головних змін – впровадження цифрової системи голосування «Рада. Голос», з якою на початку засідання депутатів практично ознайомив Сергій Єрьомін - директор ТОВ «Софт-Лінк Україна» — фірми, яка займається встановленням даної системи. До речі, «Рада. Голос» вже працює в багатьох містах України.

Відтак, кожен з депутатів отримав персональний пульт для голосування з трьома кнопками. Результати поіменного волевиявлення виводяться на загальний плазмовий монітор, де всі присутні мають змогу побачити, як саме проголосував той чи інший міський обранець. А незабаром в сесійному залі мають з’явитись і нові стільці зі столами.

Іншим цікавим нововведенням, яке викликало неоднозначні думки, стали зміни до регламенту роботи сесії міськради. Відтепер, представники громадськості, які бажають бути присутніми на засіданні, мають зареєструватися при вході та пред’явити документ, який посвідчує особу. Крім того, вони повинні дотримуватися порядку. Якщо людина заважатиме проведенню сесії, то однією четвертою голосів депутатів її мають право змусити залишити сесійну залу. Це ж правило стосується і депутатів.

Таке нововведення підтримала більшість депутатів, бо воно є загальноприйнятим і в Україні, і за її межами, а також покликано захищати порядок, не допускаючи «розведення балагану». Втім опоненти рішення вважають, що такі міри будуть порушувати права пересічних містян.

Свою думку висловив і Сергій Єрьомін: «У вас надзвичайно демократична сесія. Я маю з чим порівняти. Я був на сесії, коли учасник АТО розмахував пістолетом, коли депутати відбивались від міліції… Для того, щоб розуміти, хто зайшов до зали, чи це житель Шостки, чи це, можливо, «тітушка», якого привезли з іншого регіону України, і потрібен документ. В принципі, ось ця норма про паспорт та реєстрацію є практично всюди».

Щось зимно…

Серед депутатських запитів – запит Ростислава Дупліна про «тотальну економію тепла у школах». Він озвучив інформацію, з якою до нього звернулися батьки учнів, зокрема, школи №7 та №10. «Батьки конфліктують з директорами, вчителі – з учнями. Діти фотографують термометри, які не показують вище 15 градусів. У 10-й школі діти-інваліди взагалі сидять у шубах…». За словами депутата, проблема пояснюється тим, що у завгоспів завдання - максимально зменшувати теплопостачання на вихідних. Тому у понеділок у навчальних закладах дуже холодно. Було вирішено створити комісію та розібратися.

Проблему низької температури в оселях підняли і представники буд.2 по вул.6-ї Гвардійської Дивізії. Містяни озвучили проблему холодної стіни («в полтора кирпича»). Люди просили виділити гроші на утеплення стіни будинку, адже при сильному морозі замерзає навіть вода у зливному бачку в квартирах, які до неї відносяться. Більш того, мешканці змушені постійно позбавлятися від грибка.

Своєю проблемою поділилися і мешканці буд.19, що по вул.Привокзальній. Шосткинці скаржилися на воду, яка стоїть роками у підвальному приміщенні та створює ряд негараздів, серед яких - тріщина в стіні. Зокрема, люди дуже бояться повторення трагедії, яка сталася нещодавно у Чернігові.

І знову про газ

Піднімалась і «газова» проблема. Депутати закликали нарешті «побудувати стосунки» з «Сумигазом». Мер Шостки Микола Нога висловив власне бачення: «Я упевнено і однозначно говорю: йде грубійший обман простого населення…зменшились поставки газу, треба якось компенсувати, тому видумали таку версію (коли населення вважає невигідним встановлення загальнобудинкових лічильників газу - прим.авт.). Система узурпована, монопольна… А давайте перевіримо – поставили лічильник в одному домі (Короленка, 6 – прим.авт.)…лічильник показав, що люди у 2 рази переплачують за газ! А вас настроюють так, що ви стоїте з транспарантами, кричите…».

Втім, Микола Петрович сказав, що по кожному будинку треба дивитися окремо, зважаючи на ряд факторів, і тому сума економії буде різною – від 10 до 30%. Так само і по тепловим лічильникам. Він також відмітив: «Гірше там, де ви зібрали людей, написали заяву, щоб не встановлювати лічильник, вони («Сумигаз») «припруть» по 18 (куб.м) з нового року. А насправді лічильник показує, що у середньому люди споживають по 3».

Місто на мільярд

На сесії ухвалено головний фінансовий документ на наступний рік. Бюджет Шостки визначений в майже мільярд гривень. Доходи - в сумі 969 млн. грн., витрати - 968 млн. грн. На реалізацію різних місцевих програм буде спрямовано майже 160 млн. грн. 81,6% загального фонду складають субвенції з держбюджету.

Овочевому ринку – бути!

Наразі йде проектування об’єкту. Варто відмітити, що новостворений ринок має стати центром гуртової торгівлі овочами на півночі всієї Сумщини. «Ми всі зацікавлені, щоб мати в місті культурний ринок, який торгує овочами», - зауважив мер.

Серед інших розглянутих питань – пільгове перевезення учасників АТО міськими маршрутками, виділення коштів на висвітлення матеріалів про діяльність органів місцевого самоврядування та інші. Ряд питань життєдіяльності міста перенесено на наступне пленарне засідання.

Оксана Воробйова



21.12.2016 11:00

Источник:


МЫ в социальных сетях:







Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"