Минулого тижня набрав чинності новий Закон України «Про виконавче провадження». Про це повідомив начальник Шосткинського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУ юстиції у Сумській області Дмитро Денисюк. Також з цього часу в Україні впроваджується таке поняття, як приватні виконавці.
«На сьогодні діє змішана форма примусового виконання судових рішень. Це означає, що одночасно із державними виконавцями будуть функціонувати і приватні», - зазначив він та підкреслив, що приватні виконавці повинні мати для стягнень спеціальні дозволи та ліцензію.
Поряд із цим він зауважив, що на цьому грунті може виникнути новий вид шахрайства: «Я не здивуюсь, якщо містом ходитимуть люди, які показуватимуть якісь незрозумілі посвідчення та ліцензії, і вдиратимуться таким чином до осель громадян, злочинним способом використовуючи даний закон».
«Приватним виконавцем є особа, у якої є не тільки посвідчення і ліцензія з відповідними номерами. Ця особа повинна бути внесена до Єдиного реєстру приватних виконавців. На жаль, номери можна перевірити лише за наявності доступу до інтернету, або викликавши правоохоронні органи», - звернув увагу Дмитро Геннадійович.
Наразі жодної ліцензії по Шостці не видано, і найближчі кілька місяців цього чекати не варто. Тому громадяни мають бути пильними і не довіряти можливим шахраям.
Фахівець охарактеризував основні напрямки нового закону: «Введено таке поняття, як авансування витрат. Тобто, якщо приватна особа звертається до органів державної виконавчої служби, то вона повинна сплатити 2% від суми заборгованості витрат на діяльність ДВС. Втім, існує ряд категорій громадян, що звільняються від її сплати. Серед них: інваліди І-ІІ групи, державні органи, особи, які звернулися із виконавчими документами про стягнення шкоди, завданої злочинами по заборгованості із заробітної плати.
Станом на 1 жовтня нинішнього року, на виконанні перебуває 17 293 судових рішення на суму 122,5 млн.грн. Завершено 8 567 рішень, на суму більше 4,6 млн.грн.
За словами Дмитра Геннадійовича, основний процент стягнень становлять борги з комунальних платежів (опалення, газ) та кредитної заборгованості (іпотеки, заставне майно, споживчі кредити).
Вікторія Вишневська