ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

Перший виступ на міжнародному конкурсі приніс юним баяністам успіх

Про черговий конкурсний успіх учнів Шосткинської дитячої школи мистецтв розповіли в ході прес-конференції, що відбулася минулого тижня.

 

Цього разу яскраво відзначилися баяністи – сестра та брат Валерія та Сергій Сапуни, учні заслуженого працівника культури України Юрія Лози.

 

На Х ювілейному міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів «Рerpetuum mobile», який проходив з 29 квітня до 3 травня в м.Дрогобич, Сергій посів перше місце, його сестра Валерія - друге. До речі, для юних музикантів це дебютний виступ на міжнародному конкурсі.

 

Варто відзначити, що даний конкурс вважається престижним, адже участь у ньому брали  представники 8 країн – Сербії, Хорватії, Латвії, Литви, Білорусі, Польщі, Франції, України… Оцінювали конкурсантів відомі музиканти - Володимир Зубицький (Італія), Іван Єргієв, Володимир Мурза, Андрій Сташевський, Ярослав Олексів, Сергій Карась (Україна), Микола Севрюков, Трофим Антіпов (Білорусь), Мілош Стоіменов (Сербія), Едуард Габніс (Литва) та багато інших. Більш того, Дрогобич вже кілька років вважається столицею баяна та акордеона в Україні.

 

За словами їх викладача, Лєра та Сергій – лауреати багатьох обласних конкурсів, які є аналогами шкільних предметних олімпіад, тому перемога у них завжди є вагомою як для самих учнів, так і для викладачів.

 

Він відмітив, що головними передумовами успіху є величезний труд і самовіддача, мотивація та, безумовно, талант.

 

13-річна Лєра займається музикою з 7-ми років та крім баяну грає ще і на фортепіано. Дівчина поділилася, що в той час, коли її однолітки цікавляться комп’ютерними іграми, їй доводиться проводити години за інструментом, але такі заняття їй до вподоби. А Сергій намагається рівнятися на свого педагога – Юрія Дмитровича, та говорить, що крім таланту один із його «козирів у рукаві» під час виступу - артистизм. Це підтвердив і його викладач.

 

Слід зазначити, що разом із дипломами та нагородами діти отримали запрошення на профільні міжнародні конкурси, що проходитимуть у Білорусі та Італії. Наразі оговорюється питання, хто фінансуватиме дані поїздки та покупку нового інструмента, який відповідатиме європейським стандартам, тому з радістю приймуть спонсорську допомогу. 

 

Додамо, що 13 травня на VІ Всеукраїнському конкурсі виконавців на народних інструментах «Поліський вернісаж», що відбувся у м. Семенівка Чернігівської області, брат та сестра досягли неабияких успіхів – ансамбль баяністів та акордеоністів «Гармоніка» (викладач Юрій Лоза) і Сергій Сапун отримали Гран-прі, а Валерія зайняла перше місце.

 

У найближчих планах юних талантів – виступи на конкурсах різного рівня. Бажаємо шосткинським талантам успіху!

 

Оксана Воробйова17.05.2017 10:30

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"