ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

П’яний за кермом? – Сплати штраф від 10 до 40 тисяч гривень!

Верховна Рада України істотно збільшила штрафи за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських препаратів.

За це рішення проголосували 243 депутати із 300. Відповідний закон підписав Президент України Петро Порошенко і 27 липня він закон набув чинності.

Мінімальне покарання за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів - це штраф у розмірі 10 тис. 200 грн. – і позбавлення прав терміном на один рік.

Повторне таке правопорушення протягом двох років передбачає штраф у розмірі 20 тис. 400 грн. – та позбавлення права керування транспортним засобом на три роки.

За аналогічне правопорушення втретє протягом п'яти років передбачається штраф у розмірі 40 тис. 800 грн. – і позбавлення прав на 10 років.

Як проінформував інспектор сектору з безпеки дорожнього руху Шосткинського відділу поліції Антон Кисіль, з початку нинішнього року працівниками сектору на території Шостки, Ямполя, Середино-Буди та їх районів був виявлений 161 водій у нетверезому стані. Тільки протягом липня затримані 25 водіїв напідпитку.

Так, наприклад, 26 липня, чергуючи на карантинному пості на виїзді з міста в сторону с.Гамаліївки, був помічений мопедист, який очевидно знаходився під впливом алкоголю. Побачивши інспекторів, почав тікати, але був затриманий. Як виявилося, рівень його сп’яніння склав 2,60 проміле при тому, що допустима норма складає 0,2, тобто, в 13 разів перевищувала норму. Мопедист був відсторонений від управління транспортним засобом, мопед забрали родичі. Горе-водію загрожує штраф у розмірі 3 400 або адмінарешт, чи позбавлення водійських прав на 1-2 роки.

Цікавий випадок затримання стався нещодавно в одному з дворів Шостки. Небайдужі громадяни викликали поліцію та повідомили, що навколо багатоповерхівки у нетверезому стані катається чоловік, а навколо гуляє чимало дітей. Прибувши на місце, екіпаж сектору з безпеки дорожнього руху виявив, що авто вже не кружляло навколо будинку, а стояло на місці. Біля нього знаходився власник, який був напідпитку. Чоловік сміявся, що вони йому нічого не зможуть пред’явити, адже під час водіння його не затримали. «Втім, він дуже помилявся», - розповідає Антон Кисіль. – «Декілька очевидців дали показання проти нього,  більш того, його нетверезе водіння підтвердили більше 20 дітей, які гуляли у дворі багатоповерхівки». Таким чином, за рішенням суду, він отримав штраф у розмірі 3 400 грн.

За новим законодавством чоловікам прийшлося б викласти 10 200 грн. та забути про права на рік. Як бачимо, різниця суттєва.

Оксана Воробйова03.08.2016 13:14

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"