ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

Новий рахунок за газ: зручно та доступно

 
 
 
 

Минулого тижня споживачі блакитного палива отримали нові квитанції. Які саме зміни згідно інформації у новій квитанції чекають на абонентів ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ», я дізнавалася безпосередньо у Шосткинському управлінні експлуатації газового господарства.

Як роз`яснив  начальник Шосткинського відділу реалізації ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ» Володимир Рогацький, новий рахунок за газ споживачі отримали із розрахунком за листопад. Показання лічильника станом на 1 число газова компанія прийматиме до 5 числа. Не отримавши фактичні показання (тобто, ті, які зафіксував контролер чи ви самостійно вписали в «Особистому кабінеті» на сайті) вчасно (до 5 числа включно), обсяг спожитого газу розрахує газорозподільне підприємство. Саме на цей обсяг споживачу випишуть рахунок. Рахунок споживач отримає до 15 числа місяця наступного за розрахунковим.

Споживач повинен зафіксувати та вписати фактичні показання лічильника у відривний талон. Якщо споживач рахунку не отримав – він знімає показання лічильника та самостійно розраховує суму до сплати. Сплатити за газ необхідно до 25 числа.

Коли ж передавати показання лічильника, щоб платити за спожитий газ?

Володимир Васильович пояснив, що споживачі повинні щомісяця платити за послуги з газопостачання. Для розрахунку споживачу необхідно зафіксувати показання лічильника на 1-е число місяця та передати їх газовій компанії впродовж наступних 5 днів. Навіть якщо у споживача наявна переплата чи нульові показники до сплати, показання лічильника все одно потрібно передати зазначеними нижче способами чи дочекатися контролера.

Передати фактичні показання лічильника можна за допомогою: безкоштовного веб-сервісу «Особистий кабінет» на сайті 104.ua або за телефоном абонентського відділу: 4-68-99.

Детальніше слід зупинитися на послугах сайту 104.ua. Ви можете зареєструватися, якщо ви фізична особа-споживач природного газу (на побутові потреби чи приватний підприємець) і на ваше ім'я відкрито особовий рахунок. Реєстрація на сайті дозволить вам вносити показання лічильника і платити за спожитий природний газ онлайн з «Особистого кабінету». Також ви зможете переглядати дані особового рахунку, ваш діючий тариф і баланс, історію оплат і показань лічильника. У процесі реєстрації необхідно вказати номер особового рахунку, суму останнього платежу за газ, номер телефону, діючу адресу електронної пошти. Ваша електронна адреса надалі служитиме логіном для входу в «Особистий кабінет». За словами Володимира Рогацького, це дуже зручно, тому ті, хто має доступ до інтернету, можуть не хвилюватися за те, що контролер вас не застав удома.

Як діяти, якщо у рахунку вказані розрахункові обсяги спожитого газу?

Володимир Васильович пояснює, якщо споживач отримав рахунок, у якому вказано розрахункові, а не фактичні обсяги спожитого природного газу, це означає, що газорозподільне підприємство не отримало вчасно фактичні показання лічильника такого споживача. В такому разі газові компанії просять споживача не турбуватися та діяти таким чином: вказати у відривному талоні рахунку показання свого лічильника та дату їх зняття. У будь-який зручний для споживача спосіб здійснити оплату згідно з вказаною у рахунку сумою до сплати. Не забути наступного місяця вчасно передати фактичні показання лічильника. Вказані у відривному талоні рахунку фактичні показання лічильника потрапляють в автоматизовану програму обліку.

У разі порушення споживачем термінів оплати, йому необхідно сплатити за вимогою постачальника пеню у розмірі подвійної облікової ставки Нацбанку, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу. Також зі споживача заборгованість може стягуватись і у судовому порядку.

Оксана Воробйова

 
 
 


15.12.2015 16:00

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"