ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

Матеріальну допомогу отримали, проблема з документами – залишається

 

21 січня відбулося перше в 2016 році засідання районної ради ветеранів та учасників АТО.

На порядку денному – три питання.

Про соціальний захист учасників АТО у 2015 році докладно розповіла заступник начальника районного управління соціального захисту населення Ірина Новик.

«Станом на 1 січня 2016 року на обліку в управлінні соціального захисту перебуває 66 учасників бойових дій. Всі вони отримують пільги на житлово-комунальні послуги. 37 осіб звернулись за призначенням компенсації на тверде паливо, 6 з них отримали пільги на скраплений газ. Протягом минулого року всі пільговики 100% (94 сім`ї) отримали дрова на загальну суму 141,7 тис.грн.

З обласного бюджету виплачено матеріальну допомогу 6 пораненим бійцям в розмірі 25 тис.грн. кожному. Крім того, за минулий рік виконкомами сільських і селищної рад виплачено 68 сім`ям учасників АТО матеріальну допомогу на загальну суму 53,5 тис.грн.», - зазначила вона.

Ірина Володимирівна також додала, що учасники АТО забезпечуються безоплатними путівками санаторно-курортного лікування. За 2015 рік оздоровилося 4 бійця, 6 осіб перебуває на обліку.

На отримання пільгового житла по Воронізькій селищній раді претендують 7 осіб, земельних ділянок – 2. 

Про волонтерську діяльність розповіли самі волонтери - демобілізовані учасники АТО з Шосткинського району.

Хлопці зазначили, що значну допомогу у збиранні необхідних речей та продуктів надала громадська організація «Шосткинська варта». Зібрані речі саме цією організацією у жителів міста та району потрапили безпосередньо до наших бійців. З паливом для автомобіля допомогли місцеві підприємці. Вони наголосили, що переважна більшість бійців живе за рахунок волонтерів, тому допомога жителів району та міста і волонтерська діяльність надзвичайно важлива.

Волонтери зазначили, що на сьогоднішній день бійці, які знаходяться в зоні проведення АТО, найбільше потребують теплих речей.

Вони також закцентували увагу на тому, що найгостріша проблема – отримання посвідчень учасника АТО, залишається актуальною. «10 наших сослуживцев пока еще не получили документы. Их бумаги уже по три раза теряются… По большому счету, это зависит от командования – если нормальное командование в частях, то некоторые получают удостоверения уже после первой ротации. Мы же получили еле-еле после дембеля, после четырех ротаций», - говорить учасник АТО Сергій. 

Заступник голови районної ради ветеранів та учасників АТО Олександр Тарасенко проінформував, що за півроку свого існування рада наблизила проблеми учасників АТО до керівництва області та країни. Втім, за його словами, на шляху до вирішення питань  залишається проблема звичайної бюрократії.

Пропозиції щодо надання матеріальної допомоги учасникам АТО – третє питання засідання ради.

На останній сесії Шосткинської районної ради було вирішено направити 50 тис.грн.на потреби учасників АТО. Таким чином розглянуто розподілення цих коштів. А саме: надання одноразової матеріальної допомоги призовникам-добровольцям та особам інших категорій, що проходитимуть службу у зоні АТО, у сумі до 500 грн; надання матеріальної допомоги пораненим при виконанні службового обов`язку під час участі в АТО – до 3 тис.грн. тощо.

Оксана Воробйова26.01.2016 15:58

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"