ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

Міська влада вивчить у ВУЗі 20 учасників АТО

В Сумській області реалізується проект «Координація дій органів влади, громадських та волонтерських організацій, роботодавців по наданню допомоги учасникам АТО та членам їх сімей».

Минулого тижня в Шосткинській міській раді відбувся семінар, мета якого - прискорення вирішення соціальних і правових проблем учасників АТО.

Координатор проекту Вадим Дубодєлов докладно проінформував про Центр надання допомоги учасникам АТО, який функціонує в Сумах на базі Центру зайнятості. Там учасники АТО мають змогу отримати юридичну допомогу, стосовно працевлаштування, вияснити соціальні питання тощо.

«За два года войны создалась большая сеть организаций – государственных, волонтерских, которые оказывают помощь учасникам АТО. Но из-за того, что эти действия не скоординированны, из-за того, что военнослужащие и члены их семей просто не знают своих прав и что им положено, помощь до них просто не доходит. Поэтому мы создали наш центр. Также мы организовали такое место, куда люди могут прийти и просто провести время, попить чая, поделиться своими проблемами. В планах у нас - создать солдатское кафе…

Основная задача – чтобы боец или член его семьи не чувствовал себя брошенным, - розповідає Вадим Кузьмович. – Мы призываем вас создать подобный центр у себя в городе. Если взять Шостку, Кролевец, Ямполь – у вас более 600 учасников АТО, больше только в Сумах. Если будет такой центр, у наших защитников и их семей будет возможность быстрее и качественнее решить определенные проблемы. Людям надо помочь сориентироваться».

Також він наголосив на великій роботі з сім’ями загиблих. У Сумах налічується 37 загиблих осіб, по Шостці – 4, взагалі по області – 100.

Начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Сумського обласного центру зайнятості Наталія Куценко окреслила основні проблеми працевлаштування учасників АТО та звернулася безпосередньо до них: «Звертаюся до вас з тим, щоб ви активізувалися на ринку праці. Ви повинні зрозуміти, що таке благо, як допомога по безробіттю має властивість закінчуватися. Наразі є можливість влаштуватися на службу за контрактом та інші можливості».

Директор Шосткинського міськрайонного центру зайнятості Людмила Кошик повідомила, що на обліку в ЦЗ перебуває 27 учасників АТО з міста та району, у 8 закінчились виплати по безробіттю.

За проханнями учасників АТО на захід були запрошені представники підприємств-роботодавців з міста та району. Серед них - пожежна частина, КЗ «Імпульс» та «Зірка», «Завод хімічних реактивів», «Фармхім», ТОВ «УГАК». Троє безробітних даної категорії громадян одразу отримали направлення на роботу.

Військовий комісар Шосткинського ОМВК Руслан Риков проінформував про можливість влаштуватися на контрактну службу. Втім, мер Міста Микола Нога зауважив, що ОМВК в цьому напрямку не допрацьовує.

Варто зазначити, що міська влада взяла на себе зобов’язання за свій кошт вивчити 20 учасників АТО, які виявлять бажання вчитися у ШІ СумДУ. На цьому закцентував увагу Микола Нога. Він також нагадав, що у бійців АТО є можливість поправити здоров’я у госпіталі для ветеранів війни та скористатися правом на санаторно-курортне лікування. 

Ксенія Кот06.04.2016 11:34

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"