ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама





Кожен легальний працівник обійдеться роботодавцеві приблизно в 700 грн.

З 1 січня 2017 року підвищено розмір мінімальної зарплати. Наразі він дорівнює 3200 грн. В свою чергу, виключено норму, за якою до мінімальної зарплати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати. Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати. Про це докладно розповіли під час брифінгу у Шосткинському об’єднаному управлінні ПФ.

 

«Якщо ж нарахована зарплата за виконану місячну норму праці є нижчою за 3200 грн., тоді роботодавець має провести доплату до рівня мінімальної зарплати, яку слід виплачувати щомісяця одночасно з її виплатою», - зазначила начальник управління платежів до пенсійної системи ШОУПФУ Тетяна Сотник.

 

Крім того, вона додала, що із впровадженням даних змін значно підвищуються штрафи за неналежне оформлення трудових відносин, розмір яких прямо пропорційно залежить від мінімальної зарплати. «В Шостці та Шосткинському районі буде створена робоча група із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, до складу якої входитимуть і представники Пенсійного фонду», - говорить Тетяна Миколаївна.

 

Втім, наразі поки що невідомо, коли саме група буде укомплектована і яким чином вона буде проводити перевірки та штрафувати недобросовісних роботодавців.

 

Цікаво, що за підрахунками, «на руки» працівник повинен отримати трохи більше 2 500 грн., а от роботодавцеві він «коштуватиме» близько 700 грн. Тобто, як з самого працівника вираховуються процент до ПФУ, так і роботодавець вносить за нього визначений відсоток, а не вираховується процент від заробітної плати працівника для внесення в ПФУ роботодавцем.

 

Варто зазначити, що ГУ ДФС у Сумській області днями зафіксувало випадки проведення псевдоперевірок суб'єктів господарювання на Сумщині. Шахраї, представляючись або працівниками податкової служби, або працівниками управління з охорони праці, вимагали у підприємців гроші за неоформлених найманих працівників чи інші порушення трудового законодавства.

Оксана Воробйова



01.02.2017 13:10

Источник:


МЫ в социальных сетях:







Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"