ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

Гімназисти планують вчитися за кордоном та інтегрувати набуті знання в Україні

«Люди рухають» - назва Міжнародного форуму, в роботі якого взяли участь учениці Шосткинської гімназії Софія Роговець, Ярослава Скорбач та її директор Юлія Мороз.

Про свої враження та плани на майбутнє вони поділилися у ході прес-конференції, що відбулася у стінах навчального закладу 22 квітня.

Варто зазначити, що до участі у форумі дівчата долучилися завдяки своїй дослідницькій діяльності долі земляків-остарбайтерів. Їх робота зайняла 2-ге місце серед 150 досліджень. За перемогу гімназистки отримали сучасні планшети. 

Юлія Михайлівна розповіла, що захід проходив протягом трьох днів у Берліні та об’єднав учасників більше ніж з 30 країн світу. Офіційна частина відбулася у Міністерстві закордонних справ, де вони мали змогу зустрітися з Міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмайєром. Практична частина пройшла в берлінській Wald-гімназії. Дівчата побували в ролі журналістів - навчилися азам запису бесіди по радіо, і таким чином поглибили свої знання з німецької мови.

Директор гімназії закцентувала увагу на системі освіти німецької гімназії: «Інклюзивна освіта – не просто є «галочкою», а насправді діє (прим. –процес навчання дітей з особливими потребами в загальноосвітніх (масових) школах разом з іншими). Дипломатія – основа подолання будь-яких конфліктів. І це ми повинні перейняти».

З Німеччини шосткинці привезли не тільки досвід та незабутні враження, а й приємні подарунки – сувеніри та літературу німецькою мовою, що знадобиться у поглибленні мовних знань. До речі, одна з книг – під авторством Ф.-В. Штайнмайєра.

Ну і, звичайно, не обійшлося без екскурсії та огляду пам’яток столиці Німеччини.

Навчатися у Німеччині та інтегрувати отримані знання і досвід для розвитку України –бажання дівчат. «Зараз ми могли більше виграти з міжнародних стосунків, якщо б мали сильну дипломатію. Якщо ми матимемо партнерство у всьому світі – Україна розвиватиметься набагато швидше», - говорить Софія Роговець та зазначає, що майбутній фах бажає пов’язати з німецькою мовою.

« …«Люди рухають». Дійсно, рушійною силою будь-якого проекту, ідеї є саме люди, завдяки яким вони втілюються в життя. І з цим важко не погодитись», - наголосила Юлія Мороз. «Гімназисти рухають» - висновок, що можна зробити з почутого та побаченого на конференції. Бажаємо успіхів талановитій молоді, що прагне навчатися та розвивати власну країну. 

Оксана Воробйова

 26.04.2016 16:20

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"