ГАЗЕТА ВИДАЄТЬСЯ З ВЕРЕСНЯ 1992 р., РЕЄСТРАЦІЙНЕ СВІДОЦТВО СЕРІЯ СМ № 408 ВІД 09.07.04 р.   

Суспільно-ділова газета "ШАНС"
Передплатний індекс 21518
Адреса: 41100, Сумська обл.,
м. Шостка , вул. 9-го Січня, 2/25
т. (05449) 4-03-33
e-mail: shostka_shans@mail.ru  
                    

  Реклама

Без старого пам’ятника, але з новими вулицями

Під час чергового засідання виконавчого комітету Шосткинської міської ради, що відбулося в останній день березня, присутні спостерігали за виконанням  закону про декомунізацію. Містяни в останній раз побачили п’ятиметровий постамент В.Леніну на тому місці, де він простояв з 80-х років.

 «Ленін більше не з нами», - сказав хтось із молоді, активно фотографуючись на фоні вождя пролетаріату, який падав зі свого постаменту. Молодь в основному раділа такому звершенню. Дехто навіть приніс музичний центр, з якого лунали українські пісні. І лише кілька жінок у поважному віці обурювалися та хрестилися. Втім, дати коментарі на камеру відмовилися. 

Більш того, протягом дня були ліквідовані та відвезені «на заслужений відпочинок» ще два одноіменних пам’ятника – з мікрорайону Капсуль та вул.Депутатської. Варто зазначити, що у Шостці пам’ятник Іллічу знесли пізніше, ніж у всіх населених пунктах на Сумщині.

Цікаво, що найбільший шосткинський Ленін виготовлений з міді, а його ціна наразі складає більше 6,5 млн.грн.

Під час засідання виконкому мер Шостки Микола Нога прокоментував: «Ми змушені сьогодні демонтувати пам’ятники Леніну, тому що передбачався приїзд з інших міст агресивно налаштованих людей, які б могли допустити у нашому місті безлад, наругу над пам’ятниками. Тому було прийнято рішення їх демонтувати. Ми їх знімемо, покладемо у склад на збереження і оголосимо конкурс на встановлення нових символів, які будуть підтримувати Україну… Ми не можемо допустити, що хтось приїде у наше місто і буде безчинствувати».

Рішення про демонтаж пам’ятників під час засідання виконкому не підтримав голова міської ветеранської організації Євген Червонний: «Как законопослушные граждане, мы должны выполнять решения, но тем не менее, ветераны города обеспокоены сносом памятников Ленину, потому что это наша история, без нее не обойтись, она связана с нашими семьями. И, по мнению ветеранов, закон о декоммунизации не способствует сплочению общества, а разъединяет наши семьи». Такої позиції притримувався і член виконкому Віктор Ляшенко.

В ході засідання стало відомо про перейменування вулиць та провулків міста. За словами заступника мера міста Ніни Сиваєвої, всі назви були узгоджені з більшістю їх мешканців.

Так, вул.Леніна стала тепер Садовим бульваром, Радянська – Українською, Орджонікідзе – Бульварною, Луначарського – Грушевського, Куйбишева – Заводською, Комуністична – Знаменською, Урицького – Весняною, Дзержинського - Свемівською. Сквер між вулицею Щедріна та вулицею Луначарського став називатися сквером Героїв Чорнобиля. Всього було переіменовано 61 об’єкт топоніміки Шостки.

Члени виконкому вирішили продовжити вивчення громадської думки щодо перейменування вулиці Бабушкіна. Нагадаємо, що думки жителів цієї вулиці відносно нової назви розділилися: або залишити стару назву, вважаючи, що вулиця носить ім’я архітектора Сергія Бабушкіна, а не більшовика Івана Бабушкіна, або перейменувати вулицю в Озерну.

Рішенням виконкому направлено близько 27 тис.грн.на матеріальні потреби певних категорій громадян – на поховання, шосткинцям, що потребують гемодіалізу та на одноразову допомогу.

Члени виконкому погодилися із рішенням про матеріальне відзначення учителя школи-ліцею В’ячеслава Василенка, який переміг у ІІ (обласному) турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» в номінації «Історія».

Серед матеріальних питань – згода на виділення 50 тис.грн.на закупку контейнерів для сміття.

На засіданні також були обговорені стан та заходи щодо поліпшення благоустрою та санітарного стану міста у весняно-літній період; встановлення засобів обліку теплової енергії, надання житла тощо.

Оксана Воробйова06.04.2016 11:13

Источник:


МЫ в социальных сетях:Content © "Шанс"

Сделано © "Shostka.NET"